Sprzedaż

Sprzedaż prowadzona jest stacjonarnie i wysyłkowo.

Sprzedaż stacjonarna: punkt sprzedaży stacjonarnej odbywa się przy ul. Pyrzyckiej 33, 70-892 Szczecin, GPS 53°20'36.2"N 14°45'22.7"E 53.343387, 14.756297

Sprzedaż wysyłkowa:

W przypadku chęci zamówienia ryb wysyłkowo potrzebujemy od Ciebie następujące informacje:

  • nazwy gatunkowe i deklarowaną ilość kupowanych ryb
  • Twoje imię i nazwisko
  • pełny adres oraz docelowa stacja odbioru ryb
  • numer telefonu

Zasady sprzedaży wysyłkowej:

1. Ryby wysyłane są na koszt Kupującego przesyłką konduktorską PKP lub PKS. Istnieje także możliwość wysyłki do miejscowości, do których ze Szczecina dojeżdżają minibusy (Świnoujście, Goleniów, Stargard Szczeciński, Gryfice, Gryfino, …); Wysyłka kurierem, pocztą tylko w określonych warunkach (od września 2017r. wysyłka kurierem, pocztą zawieszona!)

2. Sprzedaż wysyłkowa odbywa się tylko przy pełnej 100% przedpłacie (łącznie z odpowiednimi kosztami transportu);

3. W przypadku braku żądanej ilości lub wyczerpania się z bieżącej oferty danego gatunku/-ów Kupujący jest o tym informowany via e-mail lub telefon;

4. Istnieje także możliwość rezerwacji ryb. Rezerwacja odbywa się na zasadzie szczegółowych ustaleń pomiędzy Kupującym a Sprzedającym;

5. Sprzedający nie odpowiada za straty wynikłe z powodu wypadków losowych tj. opóźnienia pociągu czy autobusu lub innych powodów, na które Sprzedający nie ma wpływu;

6. Gwarancja dostawy 100% żywych ryb. W przypadku martwych ryb w transporcie - zwrot ryb przy następnym zamówieniu lub w przypadku braku konkretnych ryb – zwrot pieniędzy. Zwrot nie obejmuje kosztów transportu. Z racji preferowania wysyłki PKP, PKS wszystkie wysyłki kurierem, pocztą odbywają się tylko na ryzyko Kupującego.

7. Pakowanie i styrobox GRATIS.

8. Nie są przyjmowane zwroty ani wymiana żywych zwierząt.

Sposób przygotowania ryb do transportu:

Na dzień przed planowaną wysyłką ryby nie będą karmione, aby ich odchody nie zanieczyszczały wody podczas transportu. Na czas ten zapewniamy także staranne i odpowiednie zapakowanie ryb w specjalistyczne worki foliowe, uzupełnione czystym tlenem z butli.

Wszystkie ryby pakowane są w zależności od ich wymagań, np. duże ryby pakowane są pojedynczo w podwójne worki, Corydoras zawsze pakowane są z dodatkiem węgla aktywnego, a krewetki z kawałkami gąbki, siatki itp. Ryby z twardymi promieniami płetwy grzbietowej itp. (np. duże Crenicichla), kolcami (np. Pseudacanthicus) czy ostrymi zębami (piranie) ze specjalną wkładką chroniąca worek przed uszkodzeniem.

Worki z rybami pakowane są w pudło styropianowe wyłożone gazetami służącymi jako dodatkowa izolacja termiczna. W okresie niższych temperatur używane są ogrzewacze (heat pack) dające gwarancję utrzymania prawidłowej temperatury na czas transportu.

Dlaczego transport przesyłką konduktorską PKP lub PKS jest bezpieczniejszy w stosunku do przesyłek kurierskich:

Niska ingerencja osób innych niż sprzedający i Kupujący – sprzedający przekazuje paczkę do przedziału konduktora / kierowcy PKS i z tego przedziału paczka jest odbierana przez Kupującego. Znika przez to problem przerzucania paczki, przechodzenia jej przez linie sortujące, przeładunku na inne samochody itd. Transport PKP/PKS też jest krótszy niż przesyłka kurierska oraz daje gwarancję, że paczka przebywa w okresie chłodów w ogrzewanym przedziale konduktorskim czy autobusie, a podczas upałów/mrozów nie leży kilka godzin w rozgrzanym od słońca/lub wychłodzonym od zimna busie firmy kurierskiej czy poczty.